Focus Club Tr
Bu site kapanmıştır üye alımı yapılmamaktadır...

[b]YENİ sitemiz; www.FocusClubTr.com
..Siteyi tıklayınız lütfen[/b] yeah

AnasayfaTakvimSSSKayıt OlGiriş yap
nav Focus Club Tr :: 

Ortak Alan - Sosyal

:: 

Konu Dışı Paylaşımlar :)

Kullanici ismi

Paylaş|

Sinema köşesi *Madmax5* Sunar*

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
madmax5
Titanium
Titanium

MesajKonu: Geri: Sinema köşesi *Madmax5* Sunar* Ptsi 20 Ara. - 16:43

http://www.youtube.com/watch?v=pShp8Liffa4&feature=related

UA_Y_C_A görmesinde bende bununla kapattım akşamı.......

vala öle gerci sinema konusunda da atilla dorsayı aratmam aslında......bende biraz ucuzlamasını bekliyorum 3d ekranların anca o keser beni artık evdeki yetmiyor....vala ben senin yerinde olsam 3 lemeleri seyrederim..star wars-yüzüklerin efendisi-spiderman -x-men ler gibi savaş olarak ta black hawk down ve er ryanı kurtarmak diyorum...... beğenine sevindim....
YSF
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Sinema köşesi *Madmax5* Sunar* Ptsi 20 Ara. - 21:12

Bu ara korku-komedi izliyorum genelde. Onlardan sonra dediklerini bende düşünüyordum. Yüzüklerin efendisi hariç. Bi isinamadim gitti o seriye. Bildigin, tavsiye edeceğin sıkı bir korku filmi varmı?

Birde aksiyon var. başlangıç ismi, çok methediyorlar onu izlemeyi düşünüyorum indirdimde.

Yaşamak bir dağa tırmanmak gibidir. Tırmandıkça yorgunluğunuz artar, nefesiniz daralır ama görüş açınız genişler..!!
esmerce
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Sinema köşesi *Madmax5* Sunar* Ptsi 20 Ara. - 23:42

Korku benim de favorim ya da gerilim..

Gerilim tarzı "After Life" ve "Orphan" ı tavsiye ederim evler yakın olaydı verirdim Razz

Korku olarak yalnız başına yüksek seste "Paranormal Activity" ya da yerlilerden "Dabbe" , "Musallat" ve "Üç Harfliler"* enteresan olabilir,aslında örnek çok da gece gece aklıma gelmiyor.

* Üç Harfliler in çekiminde oyuncu ekibin ciddi şekilde tırstıklarını okumuştum,gişe amaçlı açıklamalar mıdır artık bilinmez ama ismine bakılırsa nihayetinde hepimiz din kardeşiyiz,film gerçekten hayli sıkı olabilir. ahaha
madmax5
Titanium
Titanium

MesajKonu: Geri: Sinema köşesi *Madmax5* Sunar* Salı 21 Ara. - 7:04

YSF demiş ki:
Bu ara korku-komedi izliyorum genelde. Onlardan sonra dediklerini bende düşünüyordum. Yüzüklerin efendisi hariç. Bi isinamadim gitti o seriye. Bildigin, tavsiye edeceğin sıkı bir korku filmi varmı?

Birde aksiyon var. başlangıç ismi, çok methediyorlar onu izlemeyi düşünüyorum indirdimde.

korku komedi tarzı genelde bilindik zombi filimleri ve absürd hala getirilmiş korku filmlerinin versiyonları var en son zombiland izlemiştim birde hot fuzz Sıkı Polisler olmalı adı oda komik ti...

bence sen aldığın tv nin özelliklerini ögren aksiyon söyledim cünkü aksiyon sahnelerinde genelde su an bile hala ani hareketlerde arkada gölge bırakıyor buda beni sinir ediyor....(mkv izleyebilirsin sen markasını ve özelliklerini de bakem bize)

komedi-polisiye tarzı Sıkı Polisler – The Other Guys fena değildi...en azından toyota priusu izlemek keyifliydi...

bilimkurgu sykline var pek ii değil ama görsel efekler için seyredilebilir....

benim oglanla gecen yaptığımız üçleme suydu tavsiyem iyi bir tv ve ses sistemin varsa eger 155 ten aranma ihtimalin yüksek...keyifli seyirler...

1.Bayblon vin dieselin
2.Punisher II cezalandırıcı
3.Gamer

güle güle kullan ama mutlaka anlat tvni bende ögreneyim yada tavsiyelerim olabilir....

madmax5
Titanium
Titanium

MesajKonu: Geri: Sinema köşesi *Madmax5* Sunar* Salı 21 Ara. - 7:25

not: knigt and day tom cruisenin cameron diazla oynadığı aksiyon komedi süper seyret derim

başlangıç filmi begenmedim çünkü içi boş sahneler belki matrix gibi bir felsefe üzerine oturtmaya kalkmışlar ama maya tutmamış ....

YSF
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Sinema köşesi *Madmax5* Sunar* Salı 21 Ara. - 15:20

esmerce demiş ki:
Korku benim de favorim ya da gerilim..

Gerilim tarzı "After Life" ve "Orphan" ı tavsiye ederim evler yakın olaydı verirdim Razz

Korku olarak yalnız başına yüksek seste "Paranormal Activity" ya da yerlilerden "Dabbe" , "Musallat" ve "Üç Harfliler"* enteresan olabilir,aslında örnek çok da gece gece aklıma gelmiyor.

* Üç Harfliler in çekiminde oyuncu ekibin ciddi şekilde tırstıklarını okumuştum,gişe amaçlı açıklamalar mıdır artık bilinmez ama ismine bakılırsa nihayetinde hepimiz din kardeşiyiz,film gerçekten hayli sıkı olabilir. ahaha

"After Life" izlemedim izlerim. Dün "orphan" ı indirmiştim bende ama flashbellek işyerinde kalmış izleyemedim. Kısmet olursa bugün izlemek niyetim. "Dabbe" ve "musallat" ıda izledim "üç harfliler" i deneyim birde. Bu tür filmler inancımız doğrultusunda daha çok etkiliyor bizi çok kaliteli olmasalar bile. Türk korku filmleri içerisinde "musallat" en iyi filmlerden birisi diyebilirim kendi görüşümce.

Geçende "gen" diye bi film izledim. oda baya hoşuma gitti. çok üst kalitede değildi ama vasatın üstündeydi diyebilirim ve en önemlisi türklerde farklı tarzda korku-gerilim filmi yapabiliyormuş dedirtiyor insana. Korkudan ziyade gerilim ağırlıklı bi film vede akıcı artı insanın beynini zorluyor katil kim acaba diye sonucunu ise hemen kestiremiyor insan, tavsiye ederim.

Yaşamak bir dağa tırmanmak gibidir. Tırmandıkça yorgunluğunuz artar, nefesiniz daralır ama görüş açınız genişler..!!
madmax5
Titanium
Titanium

MesajKonu: Sinema köşesi *Madmax5* Sunar* Salı 21 Ara. - 18:20

keyifli seyirler...başka yerde devam edelim çünkü....

DİKKAT??????? uA_Y_C_A ÇIKABİLİR????????
madmax5
Titanium
Titanium

MesajKonu: Geri: Sinema köşesi *Madmax5* Sunar* Salı 21 Ara. - 18:57

Vayyyyy boss çok afilli olmuş bu....Teşekkürler elimden geleni yapıcam...söz...Disiplinine hayranım senin...Sen olmasan tadı olmuyor zaten çok iyi olmuş bu köşe hergün bir film uygun oldukça bahsederim.....iyi olur...Bencede..Teşekkürler ilginiz için...

uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim

MesajKonu: Geri: Sinema köşesi *Madmax5* Sunar* Salı 21 Ara. - 21:06

Rica ederiz. Emin olun böyle çok süper olacak. Bende eklerim arada. Herkes film sever zati Razz

Sizleri Focus III harici konularımıza da bekliyoruz yeah

'08 -Titanium-Fırtına Grisi-
Sarıyla Kırmızı bir ateştir kalplerde...
If we can't live together, we're going to die alone

http://www.focusclubtr.com
YSF
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Sinema köşesi *Madmax5* Sunar* Salı 21 Ara. - 21:35

madmax5 demiş ki:
YSF demiş ki:

korku komedi tarzı genelde bilindik zombi filimleri ve absürd hala getirilmiş korku filmlerinin versiyonları var en son zombiland izlemiştim birde hot fuzz Sıkı Polisler olmalı adı oda komik ti...

bence sen aldığın tv nin özelliklerini ögren aksiyon söyledim cünkü aksiyon sahnelerinde genelde su an bile hala ani hareketlerde arkada gölge bırakıyor buda beni sinir ediyor....(mkv izleyebilirsin sen markasını ve özelliklerini de bakem bize)

komedi-polisiye tarzı Sıkı Polisler – The Other Guys fena değildi...en azından toyota priusu izlemek keyifliydi...

bilimkurgu sykline var pek ii değil ama görsel efekler için seyredilebilir....

benim oglanla gecen yaptığımız üçleme suydu tavsiyem iyi bir tv ve ses sistemin varsa eger 155 ten aranma ihtimalin yüksek...keyifli seyirler...

1.Bayblon vin dieselin
2.Punisher II cezalandırıc
3.Gamer

güle güle kullan ama mutlaka anlat tvni bende ögreneyim yada tavsiyelerim olabilir....

Tavsiyelerini arşivime ekleyip, izliycem biran önce inşallah.

Sagolasın daha iyileride siz dostlara olsun.
LG nin 42LD750 modelini aldım.
Özellikleri; http://www.lg.com/tr/tv-ses-video/televizyon/LG-42LD750.jsp
200hz, 150.000/1 dinamik kontrast, 80.000/1 statik kontrast, 2usb giriş, divx, wifi vs. gibi özellikleri var. Serisinin en ful modeliymis aslı varsa ahaha

Görüntü kalitesi gayet guzel. Tabi Digiturk yayınlarında öyle karasal anten görüntüsü ise vasat. Digiturk plusa gecersem HD yayinlarla dahada guzel olur sanırım. İzlediğim aksiyon sahneleri ve maclarda ekranda kayma vesaire seyler gözüme takılmadı su ana kadar. Birde pc yi bağlayıp PES yada daha hareketli oyunları denersem daha belirleyici olur. MKV türü dosyaları aciyor 4-5 gündür izlediğim filmlerde bi sıkıntı olmadı su ana kadar, hepsini oynatti fakat netten araştırdığım kadarıyla bazı dts uzantılı ses dosyalarının codecleri uyusmadigindan bazılarını acmiyormus. Yazılımla hallolur diyorlar ama sorun değil donusturucu programlar sagolsun. Smile özellikle HD kalitesindeki filmleri izlemek çok zevkli oluyor. Birde akıllı sensör olayı var, çok ise yarıyor. Ortamın ışık seviyesine göre renk parlaklık vs. gibi seyleri otomatik ayarlıyor. Odanın lambasını kapatıp açınca verdigi tepkiden farkediliyor etkisi. Düşünen arkadaslara tavsiye ederim. Alternatif olarak da, Samsung 40C650 serisini tavsiye ederim. Ben ikisi arasında kaldım, Panel ve ekran boyutunun 2inclik büyüklüğünden bunu tercih ettim.

Buda aldığım mağazanın linki,

http://www.bimeks.com.tr/urun/1083/113994/lg-42ld750-106-ekran-lcd-tv.aspx

YSF
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Sinema köşesi *Madmax5* Sunar* Salı 21 Ara. - 21:37

Bu arada bu yeni konu ve başlık çok guzel olmuş.
Boyle daha ise yarar olur hepimiz için.

BARAN
Yönetim
Yönetim

MesajKonu: Geri: Sinema köşesi *Madmax5* Sunar* Salı 21 Ara. - 21:47

Güle güle kullan Yusuf; çok şık görünüyor.

Kalk anam kalk, Allah aşkına kalk
bak mevsim umut mevsimi
papatya mevsimi, gül mevsimi
mevsim bahar
dağlar kar
suların coşup taştığı zamandır...
YSF
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Sinema köşesi *Madmax5* Sunar* Salı 21 Ara. - 21:57

Sağol Baran daha iyileri sana olsun.

esmerce
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Sinema köşesi *Madmax5* Sunar* Salı 21 Ara. - 22:58

Ben 72 ekran tüplü Sony le devam ahaha tabi ilave olarak 6.1 Sony sinema sistemiyle.

İlerde bütük eve geçersem seçenekler arasında Philips in Led tv seçenekleri de olacak; şu an evde ayrıca 22" led tv var güzel yayın yakaladığında Sony den bile net ve berrak gösteriyor.
YSF
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Sinema köşesi *Madmax5* Sunar* Çarş. 22 Ara. - 6:27

Bendede vestelin 72 ekran tüplü vardı 5 yıldır kullandığım, 2 yıl daha garantisi vardı. Onuda 280 liraya sattım birine Smile Samsungun 22" lcd monitörü var, önceleri filmleri pcde onunla izliyordum. Şimdi pek açmıyorum bu aralar ahaha

Zaten bi ev sinema sistemim eksik. Biraz ilerde alıcam onu, bu aralar çok açıldım. Fakat onuda alınca "madmax5" in dediği gibi 155 ten aranma ihtimali yüksek. Taşındığımdan beri üst komşumla geçinemiyoruz zaten, bu işin tuzu biberi olur. Ama çokda umrumda değil, bütçem elverdiğinde alıcam ilk fırsatta. Evin kredisi bitmeye doğruda, merkezi ısıtmalı bi daire alıp taşınmayı düşünüyorum zaten. Çünkü altımdaki dairede gurbetci bi vatandaşın boş duruyor ve soğuk oluyor kışın haliyle. Adam senede 1 ay yazın geliyor, geçen yaz gelmedide üstelik ranting2

madmax5
Titanium
Titanium

MesajKonu: Geri: Sinema köşesi *Madmax5* Sunar* Çarş. 22 Ara. - 7:45

günaydın....

çok güzel bir seçim yapmışşın kutlarım...200 hz ve 80.000 kontrast yeterli mkv ve uzaktan laptopla acces pointle baglanabilir böylece oradan da wifi falan tüm özelliklerini ögrenirsen sana hem tv hemde panel olarak yardımcı olur...

bende evdeki sinema sistemim ve tv phılıps ancak tv kesmiyor 3d 9765 serisi var onuda 117 cm.lik istiyorum haliyle blu-ray ps3 hepsi bayagı bir yekün tutuyor...bakalım ucuzlamasını bekliyoruz...

evet o tvye güclü bir sinema sistemi gerekli ama dostum bende ozaman bir broadway parası vermiştim çok güzel altın kablolu optik kablolar subwoofer falan insanı heyecanlandırıp kalbinin ritmini bozuyor inan...ama işte apartman hayatı bunu biraz kısıyor...o yüzden çok para harcamadan aslında lg tv alana sinema sistemi indirimli olarak sunulmuştu gecen ykm ve teknosada sanki öyle hatırlıyorum...1000 watlık bir sistem benimki amfisi sadece 1250 euro du aldığımda digerlerini sen düşün onun için şimdi birleşik sinema sistemleri sana yeter hemde pcde yada laptop girişli olanını secersin usb olanları mevcut yani cok kaliteli alıp dediğim gibi şikayetlerle uğraşmak sonunda törpülüyor cünkü onlarda haklı bazı sahnelerde deprem oluyormuş gibi olunca adamlarda haklı bende özel günlerde bayram seyran yada hafta sonları kullanıyorum hakkımı...
bir gece X-MEN i seyrediyordum vala alttakileri anlıyorumda 4 kattan şikayete geldiler...ama yinede sinemanın içinde oluyorsun....

cünkü görüntü kalitesi ve ses kalitesi en güzel şekilde sinemadaki gibi yanına yada arkana iki lav..k oturup sinir etmesi yok...en güzelide şimdi en sevdiğin filimleri tekrar izle ve hiç farketmediğin ayrıntıları görünce filmi hiç seyretmemiş duygusuna kapılacaksın...
tabiki THE MATRİX i unutma emi....bide avatarı...resident evil after life..blade serisi bunlar babaları beyaz perdenin...

madmax5
Titanium
Titanium

MesajKonu: Geri: Sinema köşesi *Madmax5* Sunar* Çarş. 22 Ara. - 8:28

BUGÜN ÜNLÜ FİLMLERİN SOUNDTRACKLARINI HAZIRLAYAN HANS ZİMMERİN ÇOK SEVDİĞİM KARA ŞAHİN DÜŞTÜ FİLMİNİN MÜZİKLERİNİ PAYLAŞMAK İSTEDİM SİZİNLE.....

http://www.youtube.com/watch?v=BWAhVbayGv4&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=dFyUPRPMvcE&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=7P-CIKbaZUU

http://www.youtube.com/watch?v=p7688ZyX5JE&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=HI87GhRER04&feature=related BU SOUNDTRACK YER ALMIYOR AMA FİLM GÖRÜNTÜLERİNDE GÜZEL BİRŞARKI OGLUMUN ARMAGANI OLUM...OLUM...OLUM
YSF
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Sinema köşesi *Madmax5* Sunar* Çarş. 22 Ara. - 8:30

Günaydın, sağolasın dostum. Aslında şu sıralar pek aklımda yoktu ama geçen hafta bimeksde o gün için tüm ürünlerde %20 indirim olunca uygunuma geldi. vatan da aynısı 2,290 tl idi. bimeksden 1,625 e aldım ben. O gün mağazada teşhir ürünleri bile kalmadı, raflar boşaldı resmen. Smile Aslında gerçek fiyatına oranlarsak sinema sistemi bedavaya geliyor nerdeyse.

Bu uzaktan acces pointle nasıl bağlanıcam, evdeki modem kablosuz ama pc masa üstü. Ona acces point kurup bağlanabilirmiyim modem aracılığıyla. Nasıl yapıldığı hakkında bilgin varmı? Yada bilgisi olan varmı arkadaşlar.?

Sendeki sistem baya profosyonel anlaşılan, epey masraf etmişsin. Bana birleşik sinema sistemleri hayli hayli yeter. Alacağım zaman sizlerin fikirlerini alırım bu sefer. bu LCD ani oldu. akşam evde maillere bakarken %20 indirimi gördüm. gittim bi kaç yeri gezdim ve aldım. bi tek telde Yakup'la fikir alışverişi yapabildim, epey yardımı oldu sağolsun.

Ayrıca avatar, bu tvde ilk izlediğim filmlerden biri oldu. Smile Diğerlerinide izliycem inşallah. yeah

esmerce
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Sinema köşesi *Madmax5* Sunar* Çarş. 22 Ara. - 20:45

Dabbe 2 yi aldım izlememiştim bu gece yalnız kaldığımda izleyeyim bari ahaha
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim

MesajKonu: Geri: Sinema köşesi *Madmax5* Sunar* Çarş. 22 Ara. - 21:05

Ben demiştim nasıl olduğunu Smile

wi aparatı alacaksın abi..her tv farklı olabileceğinden klitapçığında ayrıntı yazar Smile

madmax5
Titanium
Titanium

MesajKonu: Geri: Sinema köşesi *Madmax5* Sunar* Çarş. 22 Ara. - 21:10

iyi geceler bugün sony alan birisiyle konuştum laptoptan HDMI kablo yardımıyla ne seyredip dinliyorsa lcd de aynısnı seyrettiğini söyledi acces pointle masa üstünden nasıl kurulur onu BOSS söylemiş zaten sanırım biriki program kurup bağlantı öyle sağlanıyor...keyifli seyirler...
madmax5
Titanium
Titanium

MesajKonu: Geri: Sinema köşesi *Madmax5* Sunar* Çarş. 22 Ara. - 21:13

Clive Barker`dan Kan Kitabı - Clive Barker`s Book of Blood iyi bir korku filmidir...

bende the tourist (turist) jonny depp ve angelina jolie italyada geçen bir filmdi aksiyon yoktu ama yinede seyrettim...iki starı yanyana görebilmek adına çekilir....
uA_Y_C_A
Yönetim
Yönetim

MesajKonu: Geri: Sinema köşesi *Madmax5* Sunar* Çarş. 22 Ara. - 21:18

madmax5 demiş ki:
iyi geceler bugün sony alan birisiyle konuştum laptoptan HDMI kablo yardımıyla ne seyredip dinliyorsa lcd de aynısnı seyrettiğini söyledi acces pointle masa üstünden nasıl kurulur onu BOSS söylemiş zaten sanırım biriki program kurup bağlantı öyle sağlanıyor...keyifli seyirler...

wi-fi aparatı alınıp tv ye bağlanmalı.. Smile

hdmi da 2. yol tabi..

Edit: imla

En son uA_Y_C_A tarafından Perş. 23 Ara. - 7:45 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
YSF
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Sinema köşesi *Madmax5* Sunar* Perş. 23 Ara. - 6:50

uA_Y_C_A demiş ki:
madmax5 demiş ki:

wi-fi aparatı alınıp tv ye bağlanmalı.. Smile

hdmi da 2. yok tabi..

Geçen bi forumda okuduğum kadarıyla acces point ile bağlandığını söylemiş bi arkadaş. Wifi aparat taktıktan sonramı o programla bağlanıcaz. Birde direk modemden kablo ile bağlananlarda varmış. Öylede oluyormuş sanırım.

HDMİ de 2.yok derken scratch

YSF
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Sinema köşesi *Madmax5* Sunar* Perş. 23 Ara. - 6:52

madmax5 demiş ki:
Clive Barker`dan Kan Kitabı - Clive Barker`s Book of Blood iyi bir korku filmidir...

bende the tourist (turist) jonny depp ve angelina jolie italyada geçen bir filmdi aksiyon yoktu ama yinede seyrettim...iki starı yanyana görebilmek adına çekilir....

yeah

Sinema köşesi *Madmax5* Sunar*

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki